Iskoristite sve prednosti značajke uvodne poruke koju gosti dobivaju prije ugovaranja rezervacije na

Airbnb
Official Account

Iskoristite sve prednosti značajke uvodne poruke koju gosti dobivaju prije ugovaranja rezervacije na

Kojim povodom dolazite? S kime dolazite? Kada očekujete da biste mogli doći u smještaj? Kad dobiju rezervaciju, domaćinima na Airbnbu kroz glavu prolazi mnoštvo pitanja. Mnogi domaćini iskoriste priliku i potencijalnim gostima postave ta pitanja prije nego što ugovore instant rezervaciju kako bi ih bolje upoznali. To, naravno, nije obavezno, no postavite li pitanja u okviru uvodne poruke, mogli biste prikupiti više informacija o potencijalnim gostima, pojednostavniti sam postupak rezerviranja smještaja i osigurati odličan odnos s gostima već od samog početka.

 

Sljedećeg mjeseca Airbnb uvodi poboljšanu značajku: uvodnu poruku koju gosti dobivaju prije ugovaranja rezervacije. Ona domaćinima omogućava da pozdrave goste, ali i da im postave sva pitanja koja ih zanimaju prije nego što gosti ugovore instant rezervaciju. (Povećali smo limit za maksimalni broj znakova, pa ćete imati dovoljno prostora da napišete sve što želite. Ako trenutačno upotrebljavate opciju pozdravne poruke, ne morate ništa mijenjati.) Potencijalni će gosti pročitati vašu poruku tijekom postupka rezerviranja smještaja te će moći odgovoriti na vaša pitanja prije potvrde rezervacije.

 

U nastavku slijedi nekoliko savjeta kako najbolje možete iskoristiti značajku uvodne poruke koju gosti dobivaju prije ugovaranja rezervacije na Airbnbu.

 

5 savjeta drugih domaćina o uvodnim porukama

 

1. Za početak zahvalite se potencijalnom gostu

 

 „Mislim da se tako potiče izgradnja povjerenja i stvaraju preduvjeti za ugodan boravak gosta”, smatra domaćin Juan iz Kolumbije.

 

  • Gostima uvijek zahvalim na zahtjevu za rezervaciju i zamolim ih da pažljivo pročitaju sve pojedinosti u oglasu i kućnom redu kako bi bili sigurni da im odgovara moj smještaj. – Kath, Albany, Australija
  • Pozdrav! Želim vam dobrodošlicu u svoj smještaj za koji se s ljubavlju brinem. To je prostor koji je uređen kako biste se u njemu osjećali dobro i kako biste se povezali s prirodom.
    • Kojim povodom dolazite?
    • S kime putujete?
    • Kada očekujete da biste mogli doći u smještaj?
    • Zašto želite odsjesti u seoskoj kućici? – Juan, Medellín, Kolumbija
  • Radujemo se vašem dolasku i željeli bismo znati:
    • Što vas dovodi u Durham?
    • Kada možemo očekivati vaš dolazak u smještaj?
    • Tko putuje s vama?
    • Ako planirate rezervirati opciju doručka, zanima nas imate li kakva ograničenja u pogledu prehrane?
    • Imate li kakvih pitanja u vezi s kućnim redom?
  • Radujemo se vašem odgovoru! – Alice i Jeff, Durham, Sjeverna Karolina, SAD

 

2. Postavite ona pitanja koja su vam najvažnija

 

Razmislite o onome što bi vama i gostima moglo taj boravak učiniti odličnim (ili pak negativno utjecati na njega) i o tome ih upitajte u uvodnoj poruci, kao primjerice ovi domaćini:

  • Za mene najvažnije pitanje jest sljedeće: Kojim povodom dolazite? Odgovor na to pitanje pomaže mi da se bolje pripremim za njihov dolazak. Ako dolaze posjetiti odredište koje je dva sata udaljeno od mog grada, želim im pomoći da bolje razumiju koliko je to daleko i koliko će im vožnja do tamo trajati. Ako dolaze proslaviti godišnjicu ili neki poseban događaj, želim im čestitati i darovati im u to ime na odlasku kakav poklončić. Ako pak dolaze zbog nekog lokalnog događanja, mogu im pružiti pokoji savjet u vezi s tim ili im preporučiti dobar restoran u koji mogu otići nakon događanja. – Emilia, Orono, Maine, SAD
  • Pitam ih u koliko sati će stići (taj je podatak iznimno važan) i naglasim koje je najranije vrijeme dolaska u smještaj. Pritom napomenem i da smještaji na Airbnbu ne funkcioniraju poput hotela te da je svaki drugačiji. – Ange, New York, New York, SAD

 

3. Zamolite goste da ponovno pročitaju kućni red i sve pojedinosti u oglasu

 

Pri pisanju uvodne poruke iskoristite priliku i podsjetite ih na sve ključne detalje oglasa koje su možda propustili.  „Stavim se u poziciju gosta”, kaže Marie Line, naš domaćin iz Francuske.  „Ponekad čovjek bude toliko sretan što je pronašao savršen smještaj da ga bez puno razmišljanja što brže rezervira. Ja sam jednom tako rezervirala smještaj ne shvaćajući da posteljina nije uključena! Da me domaćin uputio da prije rezerviranja još jednom pročitam sve pojedinosti u oglasu, takva mi se pogreška ne bi dogodila.” Drugi domaćini gostima napomenu sljedeće:

 

  • Podsjetim ih da nema dizala te će se morati pješke uspeti tri kata do smještaja jer se znalo dogoditi da neki gosti to uvide tek po dolasku! – Beatrice, Annecy, Francuska
  • Upozorim ih da bi noću moglo nestati vode zbog ograničenja u opskrbi vodom u tom području i ponudim im da im u tom slučaju pribavim vodu ako im bude potrebna. – Juan, Medellín, Kolumbija
  • Pitam ih jesu li upoznati s činjenicom da se smještaj nalazi u središnjem dijelu grada koji je mjestimice zapušten i prljav. – Helen, Bristol, Engleska
  • Budući da imamo smještaj s pogledom na jezero, ali i smještaj s pogledom na vrt, pitam ih je li im jasno sve što se tiče okruženja u kojem se smještaj nalazi i pogleda koji se iz njega pruža. – Ana, Ohrid, Makedonija
  • Podsjetim ih i na pravila kućnog reda koja se odnose na zabranu pušenja, dovođenje kućnih ljubimaca, organiziranje zabava i maksimalan broj od šest gostiju u smještaju. Objasnim da će mi te informacije pomoći kako bih utvrdila odgovara li im naš smještaj. – Linda i Richard, San Antonio, Teksas, SAD

 

4. Prikupite informacije o gostima

 

Domaćini preporučuju da postavite sljedeća pitanja kako biste svoje gostoprimstvo mogli prilagoditi gostima i tako im dati do znanja da vam je stalo da provedu ugodan boravak:

 

  • Pitam ih piju li kavu i kakvu (srednje pečena ili jako pečena zrna). Ako piju, ostavim im svježe pečena zrna da ih dočekaju u smještaju. Ako se u susjedstvu nešto gradi, obavijestit ću gosta o tome prije prihvaćanja rezervacije. Ako gosti planiraju doći automobilom, nastojim im objasniti da to nije najbolja ideja zbog ograničenja u pogledu parkiranja, troška i gužvi u prometu. Na kraju im spomenem i našu glavnu turističku atrakciju te im savjetujem da karte kupe najmanje dva mjeseca unaprijed. Time im dajem do znanja kako mi je stalo do njihovih potreba čak i prije nego što dođu u smještaj. – Donna, San Francisco, Kalifornija, SAD
  • Svaki put gostima postavljam ista pitanja u pogledu dolaska i djece: u koliko sati ćete doći u smještaj? Za koliko je gostiju potrebno pripremiti krevete? Je li vam potreban dječji krevetac ili hranilica za bebe? – Jean-Pierre, Monès, Francuska
  • Budući da se smještaj nalazi u poljoprivrednom gradiću koji je popularan među turistima, uvijek goste pitam jesu li možda kojim slučajem već posjetili naš grad. Ako nisu, napišem im nekoliko informacija o lokalnim sadržajima, restoranima i njihovom radnom vremenu. Ako je potrebno, gostima uvijek pomognem u planiranju aktivnosti. – Daphne, Montagu, Južnoafrička Republika

 

5. Predstavite svoj stil ugošćivanja

 

Dok neki domaćini u uvodnoj poruci ne postave nijedno pitanje, drugi ih postave mnoštvo. Domaćini preporučuju da pitanja koja gostima postavite u uvodnoj poruci odražavaju vaš stil ugošćivanja, bez obzira na to je li on opušten ili strog. Time ćete gostima također pomoći da utvrde odgovara li im vaš smještaj i stil ugošćivanja:

 

  • Uopće ne postavljam pitanja. Bilo bi mi poprilično neumjesno kad bih goste pitala koja je svrha njihova putovanja. Budući da gosti ne žive sa mnom u smještaju, smatram da me se to ne tiče. – Ilona, Torremolinos, Španjolska.
  • Gosti u pravilu većinu informacija koje su mi potrebne napišu već u poruci koju mi pošalju uz zahtjev za rezervaciju, no ako je ta poruka kratka, obavezno ću im postaviti sljedeća pitanja:
    • Jeste li detaljno pročitali cijeli opis smještaja te kućni red koji se nalazi na dnu stranice?
    • Jeste li spremni pridržavati se kućnog reda i poštivati smještaj?
    • Jeste li postavili sva pitanja koja vam nisu jasna prije rezerviranja smještaja?
    • Uviđate li važnost priopćavanja svoga vremena dolaska? Ako iz nekog razloga ne budete mogli stići u vrijeme koje navedete, hoćete li nas o tome pravovremeno obavijestiti?
    • Hoćete li nakon potvrde rezervacije detaljno pročitati plan putovanja i provjeriti jesu li datumi i broj gostiju točni te zabilježiti kodove za otključavanje vrata i ostale podatke o dolasku? – Sarah, Sayulita, Meksiko
  • Ne volim u uvodnoj poruci bombardirati gosta pitanjima, iako u potpunosti razumijem domaćine koji možda žele više informacija. Jedini podatak koji tražim su imena i prezimena svih gostiju (uključujući pse!). Iskustvo mi je pokazalo da se ne moram nužno zabrinjavati oko gostiju koji ne navedu više informacija. Različiti ljudi imaju različite stilove komunikacije. – Suzanne, Sjeverna Karolina, SAD

 

Kad spremite uvodnu poruku, potencijalni će je gost automatski primiti nakon ugovaranja instant rezervacije smještaja. Kreiranje takve poruke pomoći će vam da pojednostavite postupak rezerviranja i budete mirniji u pogledu gostiju koje ćete primiti, a vašim će gostima dati do znanja da im predstoji ugodan boravak u vašem smještaju.

0 Replies 0