Superhostovi u fokusu: kako su dva brata od domaćina smještaja postali vlasnici boutique hotela

Airbnb
Official Account

Superhostovi u fokusu: kako su dva brata od domaćina smještaja postali vlasnici boutique hotela

exterior_group.jpg

 

„Dođite kao gost, a na odlasku se osjećajte kao da tu živite.” To je rečenica koju imaju prilike čuti svi oni koji odsjednu u jednoj od osam soba Surfhouse Boutique Motela koji vode braća Nikki i Sander, Superhostovi na Airbnbu.

 

„Mislim da se tržište putovanja razvija u smjeru koji se sve više i više odmiče od velikih hotela i odmarališta. Ljudi se žele povezati s nekime tko poznaje sredinu i tko će im pružiti autentičan lokalni doživljaj”, kaže Nikki.

 

Braća o kojoj pričamo upravo u tome uživaju. Nikki i Sander započeli su svoju priču kao nosač u hotelu i domaćin na Airbnbu, a sada su zajahali malo veći val. Od 2016. do 2017. u svome su rodnom mjestu, kalifornijskom gradiću Encinitasu, preuređivali nekadašnji dom za oporavak bolesnika i prostor pretvorili u osam surfanjem inspiriranih soba koje se iznajmljuju na Airbnbu, a poznate su pod zajedničkim nazivom Surfhouse Boutique Motel.

 

20171213-IMG_7737.jpeg

 

„Nismo imali dovoljno mjesta za goste u svojim stanovima, a nije bilo smještaja koji su nam se dovoljno sviđali da ih preporučimo”, objašnjava Nikki. „Ovo je maleni surferski gradić i doista je cool, no jedini raspoloživi smještaj bili su jeftini hotelski lanci, što nije nimalo tipično za ovu sredinu.”

 

Nikki i Sander željeli su da uređenje smještaja bude odraz lokalne kulture Encinitasa. Svi oni koji su im u tome pomagali, od dizajnera interijera do građevinskih radnika, žive na tome području. U svakoj su sobi izloženi radovi lokalnih umjetnika, a svaka je od njih dobila ime po nekoj od poznatih surferskih lokacija na području San Diega kao što su Moonlight, Cardiff Reef, Stone Steps i Swamis. U svakoj je sobi i kartica s popustima koju su braća osmislila u suradnji s lokalnim poduzećima pa gosti mogu uživati u svemu što se nudi i plaćati poput lokalaca.

 

Osim toga, braća su osmislila i obiteljske pakete koji osim smještaja uključuju satove surfanja ili jogu na plaži. „Naša je majka porijeklom iz Norveške, pa smo kao djeca u gostima uvijek imali rođake iz te zemlje. Mališane smo učili surfati, vodili ih na baseball utakmice Padresa i podučavali ih kako tih nekoliko dana živjeti našim načinom života”, prepričava Nikki. „Sada želimo da ljudi sjednu u susjedni kafić i odu na plažu kamo svi lokalci odvode svoje mališane.”

 

Superhostovi, surferi i braća Nikki (lijevo) i Sander (desno). Sve fotografije na korištenje je ustupio Surfhouse.Superhostovi, surferi i braća Nikki (lijevo) i Sander (desno). Sve fotografije na korištenje je ustupio Surfhouse.

Iako već dvije godine vode boutique motel, Nikki i Sander sebe i dalje vide kao domaćine, a ne hotelijere.

 

„Prije nego što smo otvorili Surfhouse, s ugošćivanjem sam imao samo pozitivna iskustva. Doista sam uživao upoznavajući ljude iz čitave zemlje, pa čak i cijeloga svijeta”, otkriva Sander koji je pomogao prijatelju da oglasi svoj stan na Airbnbu i kasnije upotrijebio to iskustvo kad su otvorili Surfhouse.

 

„Krenuli smo s prilično niskim cijenama kako bismo dobili što više recenzija i što prije stekli status Superhosta.” To nam je pomoglo da ostvarimo veći broj rezervacija i da osiguramo bolji položaj u rezultatima pretraživanja”, objašnjava Sander koji se uz brigu o financijama boutique motela i dalje bavi stambenim nekretninama.

 

interior_room6.jpg

 

Nikki je zadužen za svakodnevnu komunikaciju s gostima. „Kad sam bio nosač u hotelu, bio sam prva i posljednja osoba u dodiru s gostima i u tome sam uživao.” Kako bi se povezao s gostima koji odsjedaju u Surfhouseu, Nikki s njima osobno komunicira putem e-maila, prije dolaska odgovara na njihova pitanja o smještaju i aktivnostima koje im se nude u okolici, a s obzirom na to da živi u neposrednoj blizini, uskače i ako gosti žele satove surfanja ili ga zamole da im pokaže grad.

 

Braća kažu kako im je cilj više se usredotočiti na doživljaj nego na same sobe: „Kad vide lijepu sobu, ljudi će je svakako jednom rezervirati, no tek ako im osiguraš nezaboravan doživljaj, vratit će se još mnogo puta.”

0 Replies 0