Laurino pismo: Superhost tjedan 2018 sažetak

Laura_C
Ex Airbnb
Ex Airbnb
Redwood City, CA

Laurino pismo: Superhost tjedan 2018 sažetak

7. veljače 2019.

 

Pozdrav svima! Čestitamo svima onima koji su stekli ili zadržali status Superhosta nakon evaluacije provedene u siječnju. To je zaista veliko postignuće. Hvala vam što svojim odnosom prema gostima i dalje postavljate visoke standarde u našoj zajednici.


Nadahnjuje me trud koji ulažete kako biste postigli izvanredne rezultate i zato mi je bilo veliko zadovoljstvo sudjelovati u planiranju i organiziranju prvog Airbnbovog Tjedna Superhostova koji je održan u prosincu. To je bila prilika da vas na poseban način predstavimo našim gostima te da proslavimo vaše rezultate i odamo priznanje vašem radu. Nadam se da ste uživali u tome kao i ja. Spomenimo najvažnije:

 

  • Predstavljanje na društvenim mrežama: Na Airbnbovim smo kanalima na društvenim mrežama tjedan dana objavljivali priče i profile Superhostova, a reakcije korisnika bile su fantastične. Više od sedam milijuna ljudi reagiralo je na sadržaje objavljene na Facebooku, a među njima je bio i ovaj videozapis o Superhostovima Jamesu i In Ja iz Hollywooda (Kalifornija). Priča o Danu i njegovom smještaju pod nazivom „Danville” na Floridi bila je naš najgledaniji videozapis na YouTubeu. Na Twitteru je objave o Superhostovima vidjelo više od milijun korisnika.
  • Oglašavanje gostima: Reklamni natpis na vrhu početne stranice Airbnba bio je posvećen Superhostovima kako bi oni dobili što više pozornosti. Više od 8,8 milijuna ljudi vidjelo je taj natpis, a više od 160 000 ljudi vidjelo je našu novu internetsku stranicu prilagođenu gostima. Zahvaljujući novoj stranici gosti će bolje razumjeti kako im oznaka Superhosta koja se prikazuje uz vaš oglas pokazuje da ste izvanredan domaćin!
  • Izmjene na stranici za Superhostove: Napravili smo i neke izmjene na stranici za Superhostove kako biste imali bolji pregled svih pogodnosti na koje ste ostvarili pravo i kako biste ih što lakše mogli iskoristiti.
  • Nova pravila za dugoročne rezervacije: Uveli smo nove kriterije kako bismo domaćinima koji iznajmljuju smještaj na duža razdoblja osigurali pravedne uvjete za stjecanje statusa Superhosta. Prije su domaćini ispunjavali uvjete za status Superhosta tek onda kad bi ostvarili 10 rezervacija, a sada ispunjavaju uvjete ako ostvare 10 rezervacija ili 100 noćenja u okviru najmanje 3 rezervacije. Došli smo do zaključka da su te promjene naišle na dobar prijem kod domaćina. Bilo nam je vrlo drago vidjeti reakcije u Centru Airbnbove zajednice poput one domaćina Gillesa iz Francuske: „Hvala vam što ste uzeli u obzir zahtjeve domaćina koji iznajmljuju svoje smještaje na duža razdoblja i na taj im način omogućili stjecanje statusa Superhosta. Hvala Airbnbu što je saslušao potrebe domaćina i izradio nove strategije kako bi na njih odgovorio.”
  • Komunikacija putem Centra Airbnbove zajednice: Ovo je bio moj najdraži dio Tjedna Superhostova: komunikacija s domaćinima iz cijelog svijeta koja se odvijala putem Centra Airbnbove zajednice! Na početku Tjedna Superhostova objavila sam dopis u Centru Airbnbove zajednice. Pročitalo ga je više od 45 000 domaćina i bilo je više od 1400 komentara. Sve smo komentare pročitali, a tijekom Tjedna Superhostova imala sam priliku mnogima od vas odgovoriti i s vama razgovarati. Hvala svima vama koji ste poslali svoje prijedloge i ideje. I dalje ćemo u vama tražiti nadahnuće u daljnjem razvoju programa Superhost.

 

Još jednom čestitamo svim Superhostovima. Baš kao i gosti na Airbnbu, i mi cijenimo vaš trud. Zanimljivo je spomenuti da je na jedan od najtraženijih datuma na Airbnbu u 2018. svaki treći gost odsjeo kod Superhosta! To je dokaz koliko Superhostovi pomažu u jačanju Airbnbove zajednice. Hvala vam.

 

Uživajte u ulozi domaćina!
Laura

 

--------------------

Lead, Airbnb Core Hosts & Community

Here's my Community Spotlight!

What are your favorite notes from your guests?

 

0 Replies 0